Skip to content
Menu

5 komentarzy

 1. Marcin
  2022-05-13 @ 13:39

  Jako właściciel małego przedsiębiorstwa jestem bardzo zaniepokojony proponowaną podwyżką podatków na ubezpieczenie społeczne. Podwyżka ta będzie miała negatywny wpływ na moją firmę i będę zmuszony zwolnić część personelu.

  Prowadzę działalność gospodarczą od ponad 10 lat i zatrudniam w swoim sklepie 15 osób. W ciągu ostatnich dwóch lat odnotowaliśmy wzrost sprzedaży o 30%. Zawdzięczamy to naszej ciężkiej pracy i zaangażowaniu w zapewnienie doskonałej obsługi klienta i wysokiej jakości produktów.

  Reply

 2. Edward
  2022-05-13 @ 13:40

  Podwyżka podatków na ubezpieczenie społeczne będzie miała negatywny wpływ na moją firmę i obawiam się, że będę zmuszony zwolnić część moich pracowników.

  Reply

 3. Lucek
  2022-05-13 @ 13:43

  Prowadzę działalność gospodarczą od ponad dziesięciu lat i jeszcze nigdy nie byłem zmuszony do zwolnienia pracowników z powodu podwyżki podatków. Ostatni raz musiałem to zrobić, gdy straciłem dużego klienta, co w tamtym czasie było druzgocące, ale ostatecznie okazało się korzystne, ponieważ uświadomiło mi, że muszę zdywersyfikować swój model biznesowy.

  Powodem, dla którego ta podwyżka jest tak druzgocąca, jest to, że nie jest to tylko wzrost podatków – jest to wzrost podatków na dodatek do już rosnącej tendencji inflacji i innych obciążeń finansowych, z którymi małe firmy borykają się na co dzień.

  Reply

 4. Henio
  2022-05-13 @ 13:49

  W mojej firmie zatrudniam 10 osób, a nasze średnie wynagrodzenie wynosi 30 000 PLN rocznie. Ta podwyżka podatków negatywnie wpłynie na moją firmę, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby moi pracownicy byli w stanie pozwolić sobie na wyższe podatki. W rezultacie będę zmuszony zwolnić część pracowników, aby utrzymać firmę na powierzchni.

  Reply

 5. Teresa
  2022-05-13 @ 13:50

  Uważam, że ważne jest, aby nasi urzędnicy wybieralni współpracowali ze sobą w celu tworzenia polityki wspierającej małe firmy, takie jak moja, oraz naszych pracowników, których utrzymanie zależy od nas. Proponowana podwyżka podatku zaszkodzi wielu małym firmom.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *